Árak

LongiKid vizsgálat

15.000 Ft

Gyakorlatsor írás és betanítás

13.000 Ft

Gyakorlatsor átírás

10.000 Ft

Kontroll

6.000 Ft

Részletes szakvélemény

5.000 Ft

 A Longitudinális Komplex Diagnosztika (LongiKid©) egy noninvazív, az életkori sajátosságokat figyelembe vevő, 0,5-1,5 óra alatt lezajló felmérés. A vizsgálat, 3 hónapos kortól 11 éves korig méri a gyermek szenzoros, motoros és kognitív részképességeit. A Longitudinális Komplex Diagnosztika elengedhetetlen része annak, hogy a gyermek TSMT terápiájának a bemeneti szintjét meghatározzuk, ezért felvétele javasolt, amennyiben a gyermek több területen is mutatja az eltérő fejlődés tüneteit, vagy a szülők/szakemberek indokoltnak tartják a terápia megkezdését valamely diagnózis vagy tünetegyüttes miatt.
A felmérés célja, hogy a vizsgáló képes legyen a hozzá forduló gyermekek fejlődési tendenciáját megállapítani, szükség esetén pedig egy intervenciós támpontot adjon a további fejlesztésekhez. A LongiKid© vizsgálati protokoll minden esetben anamnézisfelvétellel indul, mely segít a terapeutának a megfelelő hipotézis felállításában, szükség esetén a vizsgálat súlyozásában.

Miért érdemes részt venni a Longitudinális Komplex Vizsgálatban?

A Longitudinális Komplex Vizsgálat egy viszonylag könnyen felvehető vizsgálat, ami a szülő jelenlétében zajlik. Kiértékelése egyszerű és gyors, és életkorilag adekvát részképességprofilt mutat a gyermek alábbi területein:

  • Idegrendszer érettsége: Vizsgálja a gyermek primitív reflexprofilját, atipikus reakcióit és a mozgásos területek kéreg alatti funkcióit.
  • Motoros terület: A mozgáskoordinációhoz és a mozgás kivitelezésének a könnyedségéhez szükséges képességeket méri a nagymozgások, a finommozgások és a grafomotorika területén.
  • Kognitív terület: A figyelmi funkciók 5 területén vizsgál 18 képességet, és jó előrejelzője lehet a sikeres iskolai beválásnak, illetve szükség esetén gyógypedagógiai iránymutatást is nyújt a szülőknek.
  • Nyelvi terület: Kifejező és befogadó nyelvi készséget képes megállapítani, mely segíti egy esetleges megkésett beszédfejlődés, vagy nyelvi zavar esetén a pontos bemeneti szintet a fejlesztésben.
  • Pszichés-szociális terület: Vizsgálja a gyermek együttműködését, interakcióit és feladatba vonhatóságát.
  • Kiegészítő területek: Vizsgálatvezetőként a képzés alatt gyógytornászok segítségével elsajátítottam a tartás – és izomtónus vizsgálatot, valamint a felmérés része az audiológiai- és látásvizsgálat protokoll, melynek segítségével az esetlegesen felmerülő érzékszervi problémákat is ki lehet szűrni. Ennek esetén a gyermek további szakellátásba irányítása ajánlott.

A vizsgálatot abban az esetben is érdemes elvégezni, ha gyermekük nem mutat markáns eltérést semmilyen területen, mivel a feladatok a szülők számára is informatívak, és objektív tájékoztatást adnak gyermekük jelenlegi állapotáról a fentebb említett területeken, valamint segíthetnek az óvoda – és iskola, de akár a szabadidős tevékenység választásában is. A vizsgálat korábbi életkorokban háromhavonta, kétéves kortól pedig félévente megismételhető, ezzel visszaigazolást kaphatunk arról, hogy a korábban látott, esetleg problémára utaló tünetek jelentkeznek-e későbbi életkorban.

A szakképzett TSMT terapeuta az első vizsgálat után több, mint 1000 feladatból választja ki és állítja össze a személyre szabott TSMT tréninget, majd betanítja a szülőknek, akik így otthon tudják a feladatsort gyakorolni a gyermekkel a terapeuta által meghatározott rendszerességgel. Igény szerint lehetőség van egy hónapban több alkalommal is gyakorolni a családnak a terapeutával, a protokoll szerint azonban havonta egy alkalommal kötelező kontrollra visszamenni az intézménybe. A havonta történő kontrollon és a kéthavonta történő átíráson a terapeuta beállítja a feladatok és az ingerek erősségét, szükség esetén korrigálja a feladatok kivitelezését, és a terápiás céloknak megfelelően nehezíti a feladatokat.

Általános Szerződési Feltételek

Adatkezelési tájékoztató

Cookie nyilatkozat

Impresszum